2022.01.26 godz. 09:38 Gościcino, Pomorskie

Wezwanie z sądu awizo

Wyjaśnienie sytuacji

Na poczcie mam do odebrania list z sadu prawdopodobnie wezwanie na 18.01. Awizowany 2 razy gdzie ja o tym nic nie wiedzialam listonosz nie zostawil awizo o liscie dowiedzialam sie tylko i wylacznie dlatego ze znajoma pracuje w agencji pocztowej i do mnie napisala czy odebrac list czy zostawic oficjalnie nie wiem ze tako list jest do mnie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2022 11:36

Dzień dobry, jeśli listonosz nie zostawił awiza, to polecam złożyć reklamację na poczcie. Jednocześnie list lepiej odebrać żeby wiedziała Pani o jaką sprawę chodzi i uniknęła ewentualnych negatywnych konsekwencji braku odbioru korespondencji. Kary pieniężnej za niestawiennictwo Sąd na Panią nie powinien nakładać, bo jeśli faktycznie termin był 18.01(aczkolwiek na kopercie może to być też data nadania lub inna), to przy weryfikacji akt Sąd powinien dostrzec, że miała Pani wciąż czas na odebranie awiza, skoro wedle opisu sytuacji do dziś może Pani odebrać ten list. Pozdrawiam, adw. Michał Filec