2022.02.12 godz. 15:38 Wadowice, Małopolskie

Na prośbę matki wzięłam kredyt w banku na siebie . Nie mam żadnego dowodu na to że dałam jej te pieniądze. Jak odzyskać od niej te pieniądze?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2013 roku moi rodzice byli w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej i został odciety im prąd.Zaciągnęłam kredyt w banku na kwotę ponad 17.000zł na przyłącz prądu przy czym matka zapewniła mnie że będzie spłacać ten kredyt. W 2014 wyprowadziłam się do innej miejscowości. W 2021 roku dostałam pismo o wszczęciu postępowania egzekucyjnego.Okazało się,że moja matka nie spłacała tego kredytu,mało tego.Odbierała korespondencję z banku,a nawet z sądu adresowaną do mnie i ukrywała ją przede mną!!!(zaznaczam iż odwiedzałam rodziców przynajmniej dwa razy do roku nie licząc świą).Teraz mam komornika nad sobą i prawie 40.000 do spłacenia. Matka umywa ręce i nie chce oddać mi pieniędzy. Pogroziłam jej nawet sądem, ale ona tylko stwierdziła że wszystkiego się wyprze. Nie wiem już co mam zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:34

Sprawa jest skomplikowana, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)