2023.02.23 godz. 08:59 Poznań, Wielkopolskie

Nadanie pracownikowi sp. z o.o. uprawnień do podpisywania dokumentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Proszę o informację jakie kroki należy wykonać, aby nadać pracownikowi spółki z .o.o. uprawnienia do tego, aby mógł podpisywać dokumenty (np. umowy z klientami, umowy z pracownikami) w imieniu prezesa. Czy pracownik mający takie uprawnienia do podpisywania umów jest wtedy obarczony odpowiedzialności podobnie jak prezes (czy odpowiada swoim majątkiem prywatnym)?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 17:57

dzień dobry, w takiej sytuacji mamy możliwość udzielenia pełnomocnictwa do konkretnych czynności bądź ustanowienia prokury. Niestety taka osoba nie będzie obarczona podobną odpowiedzialnością jak prezes. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl