2024.03.12 godz. 18:58 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Wynajem nieruchomosci

Wyjaśnienie sytuacji

Najemcom konczy sie umowa najmu z dniem 1go kwietnia. Bez porozumienia postanowili nie zaplacic ostatniej stawki czynszu, powolujac sie na depozyt, z ktorego mamy sobie zabrac czynsz. Kwota depozytu to jedno- miesieczny czynsz. Od dwoch lat nie mamy wgladu w stan nieruchomosic, dlatego nie mamy pewnosci czy kaucja nie bedzie potrzebna na pokrycie kosztow zwiazane z ewentualnymi szkodami. W jaki sposob mozemy wyegzekwowac ostatni czynsz najmu, takaby kaucja byla rozliczana z odliczeniem ewentualnych szkod w nieruchomosci.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 10:10

Jeżeli nie można dojść do porozumienia z najemcami, to pozostaje droga sądowa, po zakończeniu najmu i rozliczeniu go, jeżeli okaże się, że kaucja nie wystarczyła na pokrycie należności. Z wyrazami szacunku