2022.08.31 godz. 14:22 Ostrołęka, Mazowieckie

Nakaz zapłaty,zapłaciłem dana kwotę tydzień po terminie windykacji,2tyg później nadali mi komornika i jeszcze większą kwotę do spłaty, w tej samej sprawie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w kwocie 4938,57PLN +700koszt sądowy.splacilem wszystko tydzień po czasie,po 2tygodniach przyszedł list komorniczy do spłaty 7283,07PLN z tej samej sprawy cywilnej.Pytanie takie,czy wgl mogło dojść do takiej sytuacji jak komornik,jeżeli tak to czy dana kwotę co wplacilem przyczyni się do tego długu komorniczego? Konto zostało zajęte przez komornika na te 7283,70 co mam robić w tej sytuacji windykacja mówi żeby rozmawiać z komornikiem a komornik z windykacja.prosze o odpowiedź. Pozdrawian

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Brzozowski

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2022 17:52

Należy komornikowi jak najszybciej przedstawić dowody zapłaty długu wynikającego z nakazu zapłaty oraz złożyć skargę na czynności komornika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)