2024.04.04 godz. 10:36 Rybnik, Pomorskie

Nakazanie zapłaty za niewykonywanie kontaktów

Wyjaśnienie sytuacji

W marcu uprawomocniło się postanowienie o zagrożeniu ojcu nakazaniem zapłaty sumy 300zl za każde naruszenie dotyczące braku kontaktów wynikających z postanowienia regulującego kontakty. Obecnie kontakty znów nie są realizowane i chce wnieść o nakazanie zapłaty. Czy powinnam wnieść o nakazanie zapłaty za brak kontaktów które nastąpiły po uprawomocnieniu się postanowienia zagrażającego czy również o te które były powodem wydania zagrożenia nakazaniem zapłaty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2024 14:00

Dzień dobry, nie znam dokładnie treści postanowienia SR ale co do zasady kara dotyczy kontaktów następujących po dacie postanowienia.