2022.09.19 godz. 18:38 Wrocław, Dolnośląskie

napasc na funkcjonariusza policji i obraza

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój kuzyn został oskarzony o napasc na funkcjonariusza policji jednakze nic z tego wydarzenia nie pamieta był pod wplywem alkoholu do tego nazył tabletki przeciwbólowe i nie bardzo wiedział co sie dzieje z jego organizmem udał sie na stacje benzynowa i z tamtad zadzwonił po interwencje. Został zabrany przez pogotowie i stafił do szpitala psychiatrycznego na jeden dzien . Jak wsponiałam nie wie o jaka napasc chodzi wie tylko tyle jak juz wspomniałam ze sam zadzwonił po patrol. moje pytanie co ma w takim razie zeznac na przesłuchaniu ????

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2022 12:55

Dzień dobry, na pewno trzeba mieć na uwadze, że stan pod wpływem alkoholu nie będzie wpływał na samą karalność, jeśli kuzyn świadomie wcześniej połączył leki i alkohol (art. 31 § 3 k.k.). Odnośnie tego jak i czy ma wyjaśniać - tutaj trzeba znać pełen obraz sytuacji żeby ustalić plan obrony. Tj. przykładowo czy wcześniej był karany, czy ewentualna kara może rzutować na jego karierę zawodową itp. kwestie. Może warto byłoby spróbować dogadać karę z prokuratorem żeby złożył wniosek o skazanie bez rozprawy, a może warto powalczyć np. o warunkowe umorzenie postępowania. Pozdrawiam, adw. Michał Filec