2019.11.21 godz. 09:44 Warszawa, Mazowieckie

Naprawa przez ubezpieczyciela (PZU) stłuczonej szybki iPhone

Wyjaśnienie sytuacji

Zawsze kupuję iPhone w Apple. Mają opcję dokupienia ubezpieczenia tzw. PZU iSpot Care w przypadku, gdy np. stłucze się szybka telefonu.2 lata temu telefon mi spadł, szybka została stłuczona. Zgłaszając do ubezpieczyciela zdarzenie dostałam odmowę naprawy, bo zabrakło hmm jakiegoś czynnika zewnętrznego/trzeciego Od kilku miesięcy mam nowy telefon i też kupiłam ubezpieczenie Wariant II „Uszkodzenie" niestety tel przez przypadek spadł i szybka się zbiła. Nowa kosztuje sporo. Boję się, że PZU odmówi naprawy. Co mogłabym powiedzieć? Czy może mi ktoś pomóc? Nie było to celowe czy tzw. „niedbalstwo"

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2019 10:05

Aby prawidłowo ocenić sytuację i zakres ochrony, koniecznym jest przeanalizowanie warunków ubezpieczenia. Proszę dobrze sprawdzić od jakich ryzyk chroni wykupiony przez Panią wariant.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)