2024.06.02 godz. 08:29 Gdynia, Pomorskie

Naprawa usterek ukrytych przez dewelopera

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Odebrałam mieszkanie w stanie deweloperskim. Było ono odbierane z inspektorem. Usterki, które były wskazane przez inspektora zostały naprawione. Zauważyliśmy, że rury w ścianie, które służą do podłączenia baterii nad wanną są krzywe. Były wsadzone korki w otwory i na tej podstawie mieliśmy takie domysły. Zgłosiliśmy to deweloperowi, przyszedł kierownik budowy i stwierdził, że to nie będzie problem , ponieważ w bateri są krzywki, którymi się to reguluje. W związku z tym wykończyliśmy łazienkę. Baterii nie da się założyć przez to że rury i otwory są krzywe. Baterii nie da się wkręcić, ponieważ nie da się jej aż tak naciągnąć, do tego cieknie woda. Nie da się tego naciągnąć bez kucia ściany. Nie jesteśmy w stanie użytkować łazienki. Moim zdaniem jest to wada ukryta. Mieszkanie jest na rękojmi - było odebrane 2 miesiące temu. Proszę o informację jakie pismo najlepiej pokierować do dewelopera? Czego mogę żądać od dewelopera? Położone są już kafle, więc jeżeli nawet deweloper podejmie się poprawek to będą to straty dla mnie. Chciałabym pokierować gotowe pismo do dewelopera oraz chciałabym tam zawrzeć informacje jakie są moje oczekiwania. Ile czasu deweloper ma na usunięcie usterek? Obawiam się, że deweloper po raz kolejny będzie chciał nas zbyć. Nie wierzę aby kierownik budowy tego nie widział wtedy gdy to zgłaszaliśmy. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Cze 2024 11:15

W pierwszej kolejności należy stwierdzić, że rury wraz z odpływami i otworami zostały zamontowane wadliwie (opinia specjalisty w tym zakresie). To będzie podstawa do dalszych wszelkich roszczeń wobec dewelopera. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)