2024.10.02 godz. 20:22 Suwałki, Podlaskie

Naruszenie nietykalności cielesnej? Sprzeczka na ulicy

Wyjaśnienie sytuacji

Miesiąc temu doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Jechałem z moją mamą na rowerach. Kiedy przejeżdżaliśmy obok dwóch osób, które uniemożliwiały przejazd moja mama upomniała ich. Wtedy jedną z osób (mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu) zaczęła ubliżać mojej mamie. Kiedy moja mama pojechała dalej, zatrzymałem się przy mężczyźnie i go popchnąłem oraz użyłem w obec niego obrażliwych słów. Popchnąłem go mocniej niż planowałem, więc upadł. Teraz muszę stawić się na policji i złożyć zeznania, ponieważ zgłosił on sprawę. Ponadto twierdzi, że złamałem mu nogę. Są nagrania z monitoringu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:50

Szanowny Panie, mogło dojść do naruszenia nietykalności cielesnej, ale jednocześnie do znieważenia mamy przez tego samego człowieka. Tym samym, doradzam udać się na przesłuchanie po uprzedniej rozmowie z obrońcą. Z poważaniem, adw. Magdalena Borowik-Tomalska