2023.07.01 godz. 14:42 Warszawa, Mazowieckie

Natychmiastowe wypowiedzenie umowy zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Chcę natychmiastowo rozwiązać umowę z pracodawcą, a pracodawca tego nie chce. Ustnie poinformowałem pracodawcę o odejściu z firmy we wtorek 20.06, ale pisemne wypowiedzenie złożył dopiero 30.06, jako wypowiedzenie natychmiastowe. Umowa była zawarta na czas określony do 31.08.2025, nie zawierała zapisów o okresie wypowiedzenia, ale pracodawca twierdzi że zgodnie z przepisami kodeksowymi takiej umowy się nie wypowiada, chyba że zajdą przesłanki, które z góry zostały opisane w umowie i oznacza to, że umowa nie może być przez zleceniobiorcę skutecznie wypowiedziana

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2023 11:08

Umowę zlecenia można wypowiedzieć w każdym czasie, jednakże jeśli wypowiedzenie przez biorącego zlecenie nastąpi bez ważnych powodów, biorący zlecenie jest odpowiedzialny za ewentualną szkodę, którą poniósł zleceniodawca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)