2023.12.14 godz. 09:40 Poznań, Wielkopolskie

Natychmiastowe zerwanie umowy na zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, pracuje na umowie o zlecenie od niecałego miesiąca, jednak złożyłam wypowiedzenie. Zgodnie z umową jestem zobowiązana do 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Czy istnieje możliwość by umowa została rozwiązana od razu bez konieczności przepracowania okresu próbnego.Przelożony zgodził się by ten okres został skrócony do 7 dni jednak zależy mi na natychmiastowej zakończeniu współpracy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2023 14:43

Dzień dobry, niestety, jedynym sposobem jest porozumienie z przełożonym. Natychmiastowe zerwanie umowy w innym wypadku może skutkować odpowiedzialnością finansową po Pani stronie.