2019.10.13 godz. 00:16 Wrocław, Dolnośląskie

Dyscyplina pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Nauczyciel nie informuje dyrektora o swoim spóżnieniu, pozostawiając uczniów bez opieki. W rozmowie z dyrektorem uznaje, że nic się nie stało. Pozostałym nauczycielom oświadcza, że dyrektor stosuje wobec niego mobbing. Jakie środki dyscyplinujące zastosować w opisanym przypadku: karę porządkową z KP, czy rozpocząć postępowanie dyscyplinarne z KN ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Paź 2019 16:43

Należy stosować art. 108 kodeksu pracy w związku z art. 75 ust. 2 Karty Nauczyciela tj. kara upomnienia lub nagany za nieprzestrzeganie porządku pracy. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.