2021.07.22 godz. 22:16 Legionowo, Mazowieckie

Sprawa w wydziale gospodarczym

Wyjaśnienie sytuacji

Nie jestem juz osoba prowadząca działalność gospodarczą Sad we Wroclawiu wydział gospodarczy zajmuje sie sprawa w ktorej KRD zada pieniedzy za usluge. Czy jest możliwość przejscia na normalna sprawe cywlina a nie gospodarcza?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2021 11:20

Tak, wystarczy że w pierwszym piśmie procesowym złoży Pan wniosek o rozpoznanie sprawy z pominięcie przepisów o postępowaniu gospodarczym - wynika to z przepisu art. 458(6) kodeksu postępowania cywilnego.