2024.03.13 godz. 21:00 Warszawa, Mazowieckie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Nie jestem uwzgledniony w testamencie po bezdzietnej siostrze mojego zmarlego ojca. Dostalem pismo ze musze sie zrzec roszczen do spadku. Czy musze na nie odpisywac jesli nie jestem uwzgledniony w testamencie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Mar 2024 06:38

Pismo z sądu w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku? Jeśli tak to może Pan podważać testament jeśli na Pan co do niego wątpliwości, a jeśli nie to może Pan tez nic nie odpisać, lecz ubiegać się o zachowek. Jedli potrzebuje Pan pomocy pełnomocnika to prowadzę kancelarię w Warszawie - zapraszam. Ilona Bałdyga, radca prawny, kontakt: ib@iblegal.pl
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2024 14:38

Jeśli nie chce Pan podważać ważności testamentu, nei musi Pan odpowiadać (wóczas sąd uzna, że nie kwestionuje Pan testamentu - zakładając, że został złożony wniosek o stwierdzenie nabycia spadku z testamentu). Będzie Pan miał jednak prawo do zachowku po zmarłej. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)