2022.09.11 godz. 23:24 Wrocław, Dolnośląskie

Nie moge juz pelnic funkcji w spolce, czy rezygnacja w funkcji w zarzadzie to jedyne co potrzeebuje zrobic?

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam 1/3 udzialow w spolce i zasiadam w zarzadzie. Nie bede juz w stanie pelnic obowiazkow w spolce - co powinienem zrobic, aby wszystko bylo legalnie i bez straty dla mnie. Jest mozliwe, ze wspolnicy beda chcieli odkupic moje udzialy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2022 08:02

Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan skutecznie złożyć rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu oraz dopilnować wykreślenia swoich danych z KRS. Jeżeli w spółce są także inni członkowie zarządu, nie powinno to być problemem. Natomiast w przypadku, gdyby był Pan obecnie jedynym członkiem zarządu, rezygnacja będzie wiązała się z koniecznością zachowania wymogów, o których mowa w art. 202 § 6 k.s.h. Oczywiście, może Pan także sprzedać swoje udziały na rzecz pozostałych wspólników. Pozdrawiam