2021.06.24 godz. 13:59 Lębork, Pomorskie

Nie mogę skorzystać z bezpłatnej Porady Psychologa.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, moja bliska osoba chciała mnie zarejestrować do Psychologa do którego chodzę w Poradni, znajdującej się w szpitalu. Odmówiono rejestracji mojej osoby. Napisałem emaila w tej sprawie do Dyrekcji Szpitala, to było w dniu 09.06.2021. Nie dostałem żadnej odpowiedzi. W weekend napisałem pismo do NFZ. Kilka dni temu dzwoniłem do sekretariatu, Pani mówiła że zadzwoni do mnie lekarz. Wcale nie zadzwonił. Napisałem emaila do Rzecznika Praw pacjenta który jest w szpitalu, zero odpowiedzi. Niewiem jakie kroki prawne mogę podjąć w tej sprawie. Myślę o założeniu sprawy w sądzie administracyjnym, albo pójść z tym do prokuratury. Widać że szpital mnie zbywa. Najgorsze w tym jest że człowiek szuka wszędzie pomocy, pisze i nie dostaje żadnej odpowiedzi. Konstytucja: Art. 68. Prawo do ochrony zdrowia W punkcie : 3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku. Jestem osobą niepełnosprawną, tym bardziej powinni mnie przyjąć. Jestem na skraju wyczerpania nerwowego przez tą sytuacją., że człowiek musi walczyć żeby skorzystać z bezpłatnej porady Psychologa, gdzie mi taka Porada przysługuje. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2021 14:58

Dzień dobry, prosze kontaktować się bezpośrednio z Pana psychologiem. Może on będzie w stanie wpłynąć na przychodnie. Inną opcją jest uzyskanie skierowania na cito do Poradni Zdrowia Psychicznego, zakładając, że dotychczasowe wizyty odbywały się prywatnie. Może Pan złożyć skargę do Rzecznika Praw Pacjenta, ale proszę pamiętać, że musi być ona odpowiednio uargumentowana, a to również nie gwarantuje sukcesu. Wszelkie prośby/pisma najlepiej kierować listownie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, jeśli mają one posłużyć jako dowód przy skardze. Pozdrawiam i trzymam za Pana kciuki.