2023.05.28 godz. 20:06 Gdańsk, Pomorskie

Nie odrobiłem godzin w czynie społecznym za alimenty ale są płacone regularnie czy jest możliwość umorzenia godzin

Wyjaśnienie sytuacji

Alimenty płacone co miesiąc lecz nie odrobione godziny co robic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2023 14:27

Nie. Sąd może zwolnić z reszty kary ograniczenia wolności dopiero po odbyciu co najmniej połowy kary. Co więcej, w przypadku uchylania się od wykonania kary ograniczenia sąd może zarządzić karę zastępczą pozbawienia wolności.