2023.01.26 godz. 11:35 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Nie płacony kredyt przez dłuższy czas. Co robić?

Wyjaśnienie sytuacji

Jako młody chłopak (ok 19lat) wziąłem kredyt 50.000zł (przy zarobkach ok 1800zł/msc Pan wpisał że potrzebuję na opłaty zaledwie 200zł, co oczywiście nie było prawdą,aby mógł mi przyznać taki kredyt. Przez ok. 2lata płaciłem kredyt regularnie, później zaczęły się problemy finansowe. Sprzedałem samochód i wpłaciłem jednorazowo 7tyś zł na kredyt. Problemy nie migały, a ja przez ok. 3lata nie wpłaciłem żadnej raty. Nie kontaktował się w żaden sposób ze mną żaden komornik ani nic. Aktualnie sytuacja się poprawiła, odkładam na spłatę kredytu (nie wiem ile go zostało) Co najlepiej teraz zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2023 13:25

Wystąpić do kredytodawcy o zaświadczenie o kwocie pozostałej do spłaty.