2023.02.19 godz. 12:42 Nysa, Opolskie

Nie pracowałam, nie otrzymywałam wypłaty, a były pracodaca wysłał mi PIT w którym są wpisane dochody z tytułu umowy na zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Umowę na zlecenie miałam do 31.12.2021, póżniej nie pracowałam, a dostałam PIT za 2022, gdzie pracodawca wykazał moje dochody z tytułu umowy na zlecenie. Mąż wysłał już zeznanie podatkowe, gdzie zaznaczył, że nie pracowałam w zeszłm roku. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2023 12:47

dzień dobry, należy zrobić korektę zeznania. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)