2023.02.13 godz. 18:46 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Nie przyznawanie alimentów przez matkę dla syna powyżej 18 roku życia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pisze z pytaniem czy po skończeniu 18-tego roku życia rodzic jest zobowiązany do oddawania mi alimentów które wysyła mi drugi rodzic? Od prawie 3 lat nie dostałem ani grosza z alimentów które wysyłał mi mój tata, utrzymuje się sam nic z nich nie było ,,inwestowane'' we mnie co mógłbym z tym zrobić, mam dobry kontakt z drugim rodzicem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2023 11:05

Dzień dobry. To uprawniony do alimentów po osiągnięciu pełnoletności decyduje, na jaki rachunek lub w jaki sposób mają być uiszczane aliemnty. Proszę pisemnie wskazać zobowiązanemu do alimentacji (ojcu), że od danej chwili alimenty mają być wysyłane na wskazany przez Pana rachunek bankowy.