2023.11.22 godz. 12:14 Mielec, Podkarpackie

Nie wiem co spłacam o czy windykator ma prawo domagać się długu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od ponad roku mam komornika na koncie jedno zadłużenie zostało spłacone, drugie jest nadal w toku. Jest to kwota ponad 3 tysiące złotych. Próbowałam rozmawiać z komornikiem za co jest ten dług on twierdzi że nie widzi od kogo i za co. Przychodzą też mi maile od windykatora Vindix o natychmiastowej spłacie długu na kwotę 3800 zł. Z tego co pamiętam pierwszy dług był za amonament w sieci Play a drugi u Plusa, nie przypominam sobie innych długów. Dawno temu dług z Vivusa został mi umorzony. Czy więc ten dług co teraz płacę może to być z tego Vindixa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 12:55

Komornik może nie wiedzieć za co jest dług, on wszczyna postępowanie egzekucyjne w oparciu o tytuł wykonawczy (nakaz zapłaty, wyrok). Ale z całą pewnością wie kto mu zlecił egzekucję, czyli kto jest wierzycielem. Taka informacja jest również w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji.