2023.02.07 godz. 13:11 Lubliniec, Śląskie

Nie wiem czy ja jestem jedyna spadkobierczynią mieszkania po mamie.

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym się dowiedzieć czy po śmierci mojej mamy ja jestem jedyna spadkobierczynią mieszkania. Przybliże sytuacje: moja mama ma mieszkanie spóldzielcze własnościowe, ja jestem jedynaczka i mam syna który jest już pełnoletni.Moja mama jest wdową i nie ma już rodzeństwa. Czy po jej smierci ja dziedzicze to mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2023 22:57

Tak, będzie Pani jedyną spadkobierczynią ustawową (chyba, że Mama przed śmiercią zawrze kolejny związek małżeński - wóczas do spadku będzie powołany mąż i Pani w częściach równych). Oczywiście Mama może rozporządzić spadkiem w drodze testamentu (do spadku może powołać kogokolwiek ,również osoby obce), natomiast z opisanego stanu faktycznego w chwili obecnej, Pani jest jedyną spadkobierczynią