2023.10.15 godz. 09:42 Mława, Mazowieckie

Nie wiem jak się dowiedzieć czy moja córka chodzi nadal do szkoły.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zamiar złożyć wniosek do sądu aby przestać płacić alimenty na dorosłą córkę (20 lat), która przerwała naukę , urodziła dziecko, jest w związku partnerskim. Podczas wakacyjnej wizyty u niej sama mi powiedziała w obecności mojego brata że alimenty które płacę pobiera w dalszym ciągu jej matka a ona nie chce od niej tych pieniędzy. Kilka dni temu zaproponowałem jej abyśmy zawarli ugodę w której to ona zrzeka się dalszych świadczeń ponieważ jest mi ciężko , musiałem zrezygnować z pracy aby zaopiekować się chorą mamą (jej babcią). W porozumieniu ze swoją matką powiedziała że chodzi do szkoły.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Dominik Urbaniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 17:08

Dzień dobry, opisana przez Pana sytuacja daje solidne podstawy do zaprzestania konieczności płacenia alimentów. Zapraszam do kontaktu przez wiadomość prywatną - udzielę kompleksowej porady prawnej, poinstruuje o tym jakie kroki należy podjąć a także przygotuje pisma niezbędne do uchylenia przez sąd konieczność zapłaty alimentów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)