2020.11.12 godz. 09:53 Gdańsk, Pomorskie

Nie wiem, który wyrok jest obowiązujący

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, jestem w trakcie rozwodu. Kilka tygodni temu w trakcie rozprawy został ogłoszony wyrok w sprawie kontaktów ojca z dziećmi. Od tego wyroku ojciec się odwołał w sprawie godzin co do opieki nad dziećmi i teraz jest to w rękach sądu odwoławczego (jeszcze nic nie postanowiono). Dzisiaj został ogłoszony nowy wyrok, który jest korektą do pierwszego wyroku w sprawie godzin kontaktów. Nie wiem, który wyrok jest teraz prawomocny i wg którego mają odbywać się te kontakty. Dodam, że ojciec jest bardzo trudny w kontakcie i niczego nie ułatwia, a mi zależy tylko na dobru dzieci. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2020 10:56

Jeśli Sąd odwoławczy rozpoznał odwołanie i zmienił wyrok Sądu I Instancji, to wykonalny jest wyrok Sądu II Instancji i on obowiązuje. Wyroki Sądów II Instancji co do zasady stają się prawomocne z chwilą ich wydania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)