2022.04.10 godz. 21:33 Łódź, Łódzkie

Nie wykonanie prac społecznych, nałożenie przez sąd kary pozbawienia wolności na 6msc. Czy można ubiegać się o dozor elektroniczny lub o warunkowe zwolnienie?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój znajomy nie wykonał prac społecznych (przez nie dochodzącą pocztę), trafił do aresztu a następnie zostanie przeniesiony do zakladu karnego na 6msc. Jest to jego pierwsza kara. Jaka jest szansa na uzyskanie dozoru elektronicznego oraz czy jeśli się nie uda, jakie były by szanse na zwolnienie warunkowe po odbyciu połowy wyroku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2022 15:22

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że szansa na uzyskanie dozoru elektronicznego jest duża. Podobnie jak warunkowego przedterminowego zwolnienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)