2022.06.02 godz. 09:10 Chajęty, Mazowieckie

Niedawno zmarł Mój Chrzestny, nie byłem z Nim powiązany żadną rodziną...

Wyjaśnienie sytuacji

Tak jak w tytule. Był księdzem. Zawsze jak do Niego przyjeżdżałem i Go odwiedzałem, to nie była żadna Moja rodzina, ale jakieś 7-8 lat temu znalazła się Siostra stryjeczna. Żadnej bliższej rodziny nie miał. Ostatnie dni Jego życia też byłem przy Nim. Zostawił testament ale 27-letni w Kurii.. Mam scan tego testamentu. Wujek miał działkę w Pruszkowie, była tylko na Niego. I teraz pytanie, czy Ja mogę się jakoś starać o ta działkę? I mam jakieś szanse??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:15

Testament na Pana? Proszę złożyć wniosek o stwierdzenie na nycia spadku, wskazać gdzie jest testament i załączyć skan. Sąd zajmie się resztą.