2023.07.25 godz. 20:44 Konin, Wielkopolskie

Mieszkanie w spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Niedawno zmarł mój ojciec który posiadał mieszkanie w bloku.Tata nie napisał testamentu więc sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu.Moj tata był kawalerem a ja byłem jego jedynym dzieckiem,ojciec ma również dwie siostry.Moje pytanie brzmi czy powinienem otrzymać te mieszkanie w całości czy sąd podzieli to mieszkanie na nas troje?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2023 07:10

dzień dobry, w takiej sytuacji tylko Pan dziedziczy. Nie trzeba tego dokonywać sądownie - wystarczy udać się do notariusza celem uzyskania Aktu Poświadczenia Dziedziczenia. Na tej podstawie będzie mógł Pan wpisać się jako właściciel w Księgę lokalu.