2020.11.20 godz. 10:42 Białystok, Podlaskie

Niedotrzymanie terminu oddania zdjęć ze ślubu przez fotografa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam podpisaliśmy umowę na fotografie i filmowanie zdjęć na naszym weselu wpłaciliśmy zaliczkę a resztę mieliśmy zapłacić po weselu tak też uczyniliśmy. W umowie mamy odbiór zdjęć w 30dni roboczych od dnia wykonania pleneru.. termin miał 2 listopada i dalej czekamy mąż wydzwania a fotograf ciagle zbywa że już obrabia zdjęcia że będą gotowe na piątek i tak jest co tydzień .. dziś zadzwoniłam ja i fotograf się wybranial tym że w umowie ma punkt że nie odpowiada za niewykonanie umowy jeśli jest to spowodowane siła wyższa..czy coś możemy w tym wypadku zrobić ? Jak to rozwiazac

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2020 11:21

Mogą Państwo odstąpić od umowy o dzieło - bo tak należy taką umowę traktować i zażądać zwrotu wpłaconych kwot. Jednakże w takim wypadku muszą się Państwo liczyć z tym, że zdjęć nie otrzymają. Najlepiej w takiej sytuacji wystosować pisemne wezwanie do wykonania umowy w ostatecznie wyznaczonym terminie, pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Pismo nadać listem poleconym na adres fotografa - myślę że takie kroki mogą go zmotywować do działania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)