2024.08.20 godz. 10:48 Łódź, Łódzkie

Nierówność podłogi w mieszkaniu deweloperskim po wyburzeniu ściany

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim, mieszkanie było odbierane ze specjalistą. W wyniku tego, że była tam ściana taka nierówność podłogi nie była możliwa do wykrycia (najpierw postawiono sciany, póżniej zrobiono wylewkę na podłogi). Po wyburzeniu ścianek działowych, okazalo sie, że pojawiły się duże nierówności w najwyższym punkcie osiągają one różnice 1,5 cm- 2 cm. W umowie deweloperskiej jest wspomniane tylko o różnicy 2% powierzchni, nie ma żadnej informacji dotyczącej podłogi oraz wady ukrytej. Czy to wada ukrytą? Kto w takiej sytuacji ponosi odpowiedzialność za wyrównanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2024 14:19

W opisanym stanie możliwe jest skorzystanie z rękojmi i żądać naprawienia wady lub pokrycia kosztów jej naprawy.