2023.08.12 godz. 10:34 Słupsk, Pomorskie

Nieruchomość gruntowa - niewywiązanie się sprzedawcy z oświadczeń

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem działkę od dewelopera, za dość wysoką cenę jak na lokalizacje i samą działkę. Akt notarialny podpisaliśmy 20.07.2022. W jednym z oświadczeń sprzedawca zobowiązał się wykonania drogi z płyt pub kostki i oświetlenia (droga wewnętrzna) do końca 2022 r.. oczywiście gdyby sytuacja nie wynikała z winy sprzedającego to wówczas opóźnienie jest akceptowalne. Niestety drogi ciagle nie ma, sprzedawca developer ciagle zwodzi za Nas, ze była zmiana granic gminy itp. itp. Co mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2023 11:28

Konieczne będzie wezwanie do wykonania umowy. W razie bezskuteczności lub też braku możliwości możliwe będzie oświadczenie o obniżeniu ceny. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (https://adwokatsuski.pl/)