2023.10.19 godz. 11:27 Łeba, Pomorskie

Nierzetelny wykonawca budowlany. Umowa o montaż pompy ciepła miała termin 07.01 2023. Wpłacona 1 rata w wysokości 15 tys. Brak usługi.

Wyjaśnienie sytuacji

W październiku 2022 zawarta umowa o montaż pompy ciepła. Wpłacone 15 tys jako pierwsza rata. Termin realizacji 07.01.2023. Brak montażu mimo wysyłanych wezwań i licznych telefonów . Brak kontaktu ze strony wykonawcy. Ostatecznie 18 września 2023 zjawia się montażysta . Wymontowuje dotychczasowy piec CO , stwierdza brak części do montazu i znika. Przychodzą kurierem części ale montażysta już się nie pojawia i przestaje odbierać telefony podobnie jak zleceniodawca. Potrzebujemy odzyskać wpłacone pieniądze, żeby móc coś zrobić dalej. Nie mamy ogrzewania i pieniędzy na kolejne dzialania

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 13:19

Potrzebne zapoznaje się z umową przed wystosowaniem wezwania do wykonawcy, lecz należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy i wezwać do zwrotu. Zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 11:53

Dzień dobry. Konieczne będzie odstąpienie od umowy i wezwanie do zapłaty zapłaconej ceny. W razie bezskuteczności pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)