2020.09.10 godz. 19:22 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Nieślubną córka a spadek z podejrzeniem dlugów

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja wygląda następująco: Jestem nieślubną córka ojca który niedawno zmarł. Ojcostwo jest uznane jednak nie utrzymywałam z nim kontaktu. Nie pozostawił testamentu. Jako spadkodawcami jestem ja cztery pozostałe córki i żona "taty". Z tego co się orientuję w skład majątku wchodzi mieszkanie i dwie działki na wsi. Podobno lata wstecz ojciec miał problemy z Zusem i jakieś długi z tego tytułu które nie mam pewności czy zostały uregulowane bądź umozone. Niedługo mamy wszyscy spotkanie u notariusza i tak naprawdę nie wiem jak w danej sytuacji się zachować... Czy mogę oddać swą część spadku którejś z sióstr pod warunkiem że spłaci w gotówce należną mi część? Czy nie ma takiej możliwości?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Wrz 2020 20:45

Dzień dobry, jeżeli nie jest Pani pewna czy ojciec zostawił długi i w jakiej wysokości, najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Po stwierdzeniu nabycia spadku może Pani przekazać odpłatnie swój udział innemu spadkobiercy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)