2024.02.06 godz. 10:12 Warszawa, Mazowieckie

Niewłaściwie wysłane potwierdzenie przelewu

Wyjaśnienie sytuacji

Firma windykacyjna wysłała przedsądowe pismo o uregulowanie należności w kwocie 1638 euro Została uzgodniona częściowa spłata w wysokości 400 euro, reszta miała zostać uiszczona na początku lutego - niestety nie udało nam się dokonać płatności w terminie Co grozi nam jak Spółce? Czy mogą złożyć pismo do Prokuratury za zaleganie i wyłudzanie usługi transportowej jeśli część należności została już uregulowana? Z góry dziękuję za ponoć i odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 13:05

Dzień dobry, przedstawiona sytuacja jest sprawą cywilną o zapłatę, a nie karną (chyba, że zaciągając zobowiązanie działali Państwo z zamiarem nie wypłacenia pieniędzy). Dlatego, angażowanie prokuratury może się okazać nieskuteczne. Pozdrawiam,