2024.06.25 godz. 11:48 Szadek, Łódzkie

Niewykonanie umowy i rosnące długi. Brak pieniędzy na zwrot zaliczki. Co możemy zrobić? Jak się dogadać z inwestorem?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż podpisał umowę o dzieło na wykonanie ogrodzenia. Podjął zaliczkę. Zaczął wykonywać ogrodzenie, niestety powinęła nam się noga i zostaliśmy bez pieniędzy. Klient został bez wykończonego ogrodzenia i żąda zwrotu zaliczki, mówiąc, że zgłosi sprawę o oszustwo. Nie mieliśmy w zamiarze nikogo oszukać, niestety nasza nasze problemy nie pozwoliły dokończyć ogrodzenia, ze względów finansowych. Nie jesteśmy w stanie oddać "na już zaliczki". Co możemy zrobić? Jakie czekają nas skutki prawne? Co nam grozi?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Cze 2024 19:26

Oszustwo 286 kk nie ma szans powodzenia, postępowanie zostanie umorzone. Natomiast zamawiający ma oczywiście roszczenie o zwrot zaliczki i ewentualnie naprawienie szkody w postępowaniu cywilnym. Należy spodziewać się pozwu o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)