2024.02.07 godz. 19:41 Radom, Mazowieckie

Niewyplacenie pieniedzy naleznych za przepracowane godziny pracy. Zarzadanie zaplaty od zleceniobiorcy za wypowiedzenie umowy oraz zwrot kosztow za szkolenie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, rozwiazalam umowe zlecenie z bylym zleceniodawca podajac za powod, nachodzenie godzin pracy ze studiami dziennymi. Poczatkowo ze strony zleceniodawcy nie bylo zadnego kontaktu, nastepnie poinformowano mnie iz nie dostane przelewu za przepracowane godziny dodatkowo, ze jestem winna 2750zl z czego 2000zl za wypowiedzenie umowy z 2 miesiecznym okresem wypoweidzenia, plus 750 zl za szkolenie. W umowie istnieje zapis o zwrocie kosztow w przypadku wypowiedzenia umowy. Stad moje pytanie czy pracodawca ma prawo umiescic owe zapisy w umowie zlecenie i czy ma prawo potracic pieniadze.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2024 07:04

Dzień dobry, aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, należałoby przeanalizować zawartą umowę oraz jej postanowienia. Zapraszam do kontaktu na biuro@proviskancelaria.pl Pozdrawiam,