Mąz ma wyrok(kara grzywny oraz kara na fundusz) po zatrzymaniu go przez policje w stanie nietrzeźwości. Pojechałam do warszawy z męzem i złe się poczułam, mąz siadł za kierownice-trzeźwy i zostaliśmy zatrzymani do kontroli. karetki do mnie nie było mimo tego że policjant pytał się czy wezwać.Ale byłam tak zdenerwowana ze nie chcia.łam bo chciała jak najszybciej jechać do domu do dzieci( 8 lat chłopiec i drugi chłopiec 9 miesięcy)mąż był na przesłychaniu. Otrzymaliśmy teraz akt oskarżenia. nie wiem co teraz zrobić złożyć wniosek o obrońce z urzędu i wniosek o wyrok skazujący i karę grzywny.
Dzień dobry, moim zdaniem można jeszcze pomyśleć w opisanej sytuacji o stanie wyższej konieczności - zależy jaka odległość została do domu, jak potem Państwo wróciliście do domu (na niekorzyść na pewno sytuacja gdyby Pani potem znowu prowadziła, a nie przyjechał po Państwa ktoś znajomy). Co prawda nie dawałbym wielkich szans na powodzenie takiej narracji, ale może akurat przytrafi się łagodny i przychylny sędzia, a już na pewno wyostrzyłoby się okoliczności łagodzące. Grzywna jest możliwa na podstawie art. 37a k.k., a obrońca zawsze się przyda. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
33% uznało tę odpowiedź za pomocną
(3 głosy)
ja bym jednak spróbowała wnioskować o grzywnę na podstawie art. 37a kodeksu karnego, który daje możliwość orzeczenia grzywny czy ograniczenia wolności zamiast kary pozbawienia wolności:
Art. 37a. Orzekanie kary grzywny lub ograniczenia wolności zamiast kary pozbawienia wolności
Jeżeli ustawa przewiduje zagrożenie karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 8 lat, można zamiast tej kary orzec grzywnę albo karę ograniczenia wolności, o której mowa w art. 34 kara ograniczenia wolności § 1a pkt 1 lub 4.
Choć warunkowe zawieszenie pewnie byłoby korzystniejsze.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
100% uznało tę odpowiedź za pomocną
(1 głos)
przy art. 244 kk jest jedynie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nie ma tam kary grzywny, więc według mnie kara grzywny nie przejdzie nawet przy wniosku o dobrowolnym poddaniu się karze. Można jedynie wtedy wnioskować o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.
Zmodyfikowano dnia: 15 Mar 2020 17:52
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
100% uznało tę odpowiedź za pomocną
(1 głos)
TakNie
Chcę dodać odpowiedź!
Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.