2021.12.20 godz. 21:00 Oława, Dolnośląskie

Notariusz pominął drugie imię w akcie notarialnym

Wyjaśnienie sytuacji

Na akcie notarialnym dotyczącym umowy sprzedaży nieruchomości notariusz pominął drugie imię mojego męża. Osoby kupujące to ja wraz z mężem. Mąż ma dwa imiona jednak notariusz wpisał w akcie tylko jedno. Pozostałe dane (tj. pesel, numer dowodu) są prawidłowe. Proszę o informację czy w związku z tym muszę coś zrobić. Z góry dziękuję za udzielenie informacji.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Gru 2021 11:10

Dzień dobry, jeżeli podany PESEL oraz numer dowodu osobistego są prawidłowe, to nie powinno to być problemem (nie ma potrzeby modyfikowania treści aktu notarialnego). Pozdrawiam