2021.06.01 godz. 18:22 Nurzec-Stacja, Podlaskie

O jakie alimenty mogę się starać przy rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w trakcie oczekiwania odpowiedzi na pozew rozwodowy,w pozwie ujęłam alimenty w kwocie 1000zl tak jak do tej pory mąż płacił.Jednak zmienił zdanie i powiadomił że nie zgadza się na płatność takiej kwoty tylko ze względu na to że jestem w nowym związku z którego urodzi się dziecko.Maz przebywa za granicą aktualnie ,ja od 2 lat jestem w Polsce ,mieszkam na wsi i aktualnie nie pracuje .Proszę mi podpowiedzieć co w tej sytuacji mogę zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2021 20:24

Dzień dobry, wysokość alimentów zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz możliwości zarobkowych zobowiązanego. Nie napisała Pani, czy to mają być alimenty na dzieci, czy też na Panią? Jeżeli na dzieci to czy na jedno czy na więcej? W jakim są wieku. Są to kwestie istotne. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)