2023.08.09 godz. 11:49 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

O jakie świadczenia można się ubiegać przy wypadku śmiertelnym pracownika w drodze z pracy?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja teściowa zmarła w wyniku wypadku komunikacyjnego w drodze z pracy. Wina całkowita leży po stronie sprawcy. Miała dwóch synów- 17 lat uczący się oraz 22 lata studiujący. Była ubezpieczona w zakładzie pracy oraz dopisana do polisy męża. Chce znać wszystkie świadczenia o jakie można się ubiegać bądź uzyskać, ich możliwa wysokość oraz jakie obowiązki są po stronie pracodawcy w tej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2023 14:22

Rodzaj i wysokość odszkodowań zależy od posiadanych ubezpieczeń. Poza tym, w zależności od rozstrzygnięć, możliwe jest dochodzenie odszkodowania od sprawcy wypadku (jeśli został prawomocnie skazany). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (https://adwokatsuski.pl/)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)