2019.07.18 godz. 09:03 Garwolin, Mazowieckie

o ochronie terenów zieleni i zadrzewień art. 86 punkt 8

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiliśmy nieruchomość z halą przemysłową (na kilku działkach), hala jest częściowo rozbierana(na jednej z działek) w obrębie tego terenu chcemy usunąć drzewa i krzewy pod przyszłe inwestycje. W rozdziale ustawy mówiącej o ochronie terenów zieleni i zadrzewień art. 86 punkt 8 mowa jest o gruntach nieużytkowanych, jakie to są? Czy chodzi o nieużytki? Zastanawiam się czy pkt 8 art 86 ustawy będzie nas obowiązywał.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2019 12:42

Cytowany przez Państwa przepis brzmi: Nie nalicza się opłat za usuniecie 8)krzewu lub krzewów rosnących w skupiskach, pokrywających grunt o powierzchni do 50 m2, w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania innego niż rolnicze, zgodnego z przeznaczeniem terenu, określonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub DOWZ. Po pierwsze dotyczy to tylko krzewów, po drugie powierzchnia jest bardzo ograniczona (50m2). Kluczowy jest również cel wycinki - zgodnosć z MPZP lub DOWZ. oraz rodzaj użytków gruntowych, który nie posiada lub utracił wartość użytkową (nieużytek)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)