2019.12.07 godz. 21:05 Poznań, Wielkopolskie

obciążenie pracownika za telefon słóżbowy

Wyjaśnienie sytuacji

jestem zawodowym kierowcą samochodu ciężarowego.Pracę wykonuję po za granicami naszego państwa RP.W mojej firmie mamy dwie ciężarówki które non stop przebywają na zachodzie i w ogóle nie zjezdzają do Polski. ta tych dwuch ciężarówkach jest nas trzech kierowców ,pracujemy w systemie zmiennym ,dwa tygodnie pracy ,tydzień wolnego.W ciężarówkach są firmowe telefony komórkowe do łącznosci między kierowcą a szefostwem w polsce.Ostatnio szef obciążył wszystkich trzech kierowców po 110zł nie informująć o tym fakcie nikogo.poprostu pomniejszył nasze wypłaty. czy mógł tak zrobić bez żadnej informacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2019 12:02

Witam, pracodawca powinien Panów powiadomić za co i dlaczego dokonał potrącenia. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz