2021.06.22 godz. 20:59 Tomaszów Bolesławiecki, Dolnośląskie

Nieodpłatna umowa zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Obecnie jestem na urlopie wychowawczym w międzyczasie chciałabym zdobyć praktykę zawodową niezbędna do możliwości starania się o uprawnienia budowlane elektryczne. Z kierownikiem firmy umówiłam się, że w ramach nieodpłatnej umowy zlecenie będę mogła brać udział przy budowie zlokalizowanej przy mojej miejscowości. Potrzebuję pomocy do poprawnego zbudowania takiej umowy. Dział HR firmy z którą chcę zawrzeć współpracę nie ciągle odwleka bo nie jest w stanie, albo nie chce się tym zająć. Pozdrawiam Anna Kowal

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2021 13:34

Dzień dobry, w 2017 roku zmieniono przepisy w taki sposób, że Umowa zlecenie musi być odpłatna i posiada minimalną stawkę godzinową, zmienną co roku. Proszę kierować się bardziej w stronę Umowy o praktyki absolwenckie, jednak przyznam, że nie mam pewności, czy można ją zawrzeć podczas urlopu wychowawczego. Odsyłam do bloga prawniczki Katarzyny Łodygowskiej (matkaprawnik.pl). Tam na pewno znajdzie Pani odpowiedź na to pytanie. Jeśli potrzebowałaby Pani pomocy ze skonstruowaniem umowy, zapraszam do kontaktu.