2023.09.05 godz. 00:06 Otwock, Mazowieckie

Obecność na posiedzeniu przygotowawczym w sprawie o zniesienie współwłasności nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Jeden ze współwłaścicieli wystąpił do sądu z wnioskiem o zniesienie współwłasności nieruchomości, poprzez wykupienie udziałów pozostałych współwłaścicieli. Sąd wyznaczył postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, ale jeszcze przed tym postępowaniem udało się zawrzeć ugodę i podpisać umowę przedwstępną sprzedaży. Czy w takiej sytuacji musimy stawić się na postępowaniu przygotowawczym? Czy wystarczy, że wnioskodawca przedstawi zawartą przez nas umowę i wycofa swój wniosek. Ewentualnie czy możemy wnosić o przeprowadzenie postępowania przygotowawczego w naszej nieobecności.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2023 09:51

Dzień dobry, jeśli macie Państwo zawartą ugodę lepiej cofnąć wniosek otrzymacie Państwo zwrot opłaty sądowej.