2020.11.21 godz. 13:52 Wałbrzych, Dolnośląskie

Objaśnienie wydanego wyroku nakazowego za kradzież w sklepie

Wyjaśnienie sytuacji

Na podstawie art 119§1 k. w wymierza mu karę 1 jednego miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnie kontrolowanej pracy a cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie Czy w/w wyrok oznacza że mam miesiąc do odsiadki w więzieniu plus godziny czy tylko godziny do odpracowania i jak nie odpracuje to na miesiąc pujde s8edziec

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Chyl

Bogatynia, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2020 12:35

Taki wyrok oznacza, że Sąd orzekł karę polegająca na wykonaniu pracy społecznej. 1 miesiąc ograniczenia wolności oznacza właśnie te prace, nie oznacza jednego miesiąca pozbawienia wolnosci. Jeżeli natomiast skazany nie wykona nałożonego na niego obowiązku musi liczyć się z tym, że kara ta zostanie zastąpiona kara pozbawienia wolności. Pozdrawiam adw. Arkadiusz Chyl

Zmodyfikowano dnia: 22 Lis 2020 12:36
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)