2024.01.02 godz. 17:49 Gdynia, Pomorskie

Obniżenie alimentów oraz kontakt z dziećmi

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa rozwodowa nadal trwa nie zostały mi zabrane żadne prawa od ponad dwóch lat nowy partner z matka dzieci nie umożliwia mi spotkania z dziećmi. Twierdząc że on ma prawa do dzieci Alimenty płaci fundusz 500zl na dziecko razem 1500 bylem w zakładzie karnym obecnie wynajmuje mieszkanie praca na umowie i blokada komornicza na wszystkim matka dzieci nawet nie ujawniła że jest prezesem spółki. Zostaje absolutnie bez środków nie chce się uchylać od płacenia ale też chce widzieć dzieci jak również funkcjonować normalnie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2024 20:52

W zależności od etapu postępowaniu, może Pan złożyć wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dziećmi oraz zabezpieczenie alimentów na czas trwania postępowania - wykazując interes prawny w uzyskaniu zabezpieczenia oraz merytorycznie uzassadniając konieczność zabezpieczenia, zwłaszcza kontaktów z dziećmi.