2021.06.04 godz. 20:58 Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Obniżenie ceny kupionego auta za wady ukryte.

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem 3 tygodnie temu samochód. Po naprawie u mechanika okazało się, że ma on wady ukryte o których sprzedający - osoba prywatna mnie nie poinformowała. Czy mogę żądać od sprzedającego obniżenie ceny samochodu ze względu na jego ukryte wady ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 21:21

Konieczne jest sporządzenie prywatnej opinii rzeczoznawcy, który potwierdzi że faktycznie były to wady ukryte. Bez tego egzekwowanie roszczenia w sądzie będzie praktycznie niewykonalne.