2022.01.17 godz. 17:46 Poznań, Wielkopolskie

Oczekiwanie w zakładzie karnym na kolejny wyrok

Wyjaśnienie sytuacji

Mężczyzna odbywa już karę pozbawienia wolności. W międzyczasie w zakładzie karnym zjawiła się policja, by przeprowadzic przesłuchanie dotyczące nie wywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego.. ( jest to odrębna sprawa, za którą nie ma jeszcze wyroku ) Osadzony przyznał się do tego, że w danym okresie nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego - było to jakieś 3 miesiące temu. Do tej pory nie dostał żadnego pisma ze sądu, nie ma też sygnatury sprawy. Co w takiej sytuacji zrobić ? Czekać na ten wyrok , czy zwrócić się pisemnie do odpowiedniej jednostki policji? Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2022 19:07

Dzień dobry, jeżeli w trakcie przesłuchania został przedstawiony zarzut, to mężczyzna zostanie ostatecznie poinformowany albo o umorzeniu postępowania, albo o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu. Z kolei jeśli został przesłuchany w roli świadka to pozostaje czekać czy nie będzie dalszego przesłuchania, ale już z postawieniem zarzutu. W przypadku umorzenia postępowania jako świadek nie dostanie żadnej informacji (wówczas osoba pokrzywdzona będzie mogła składać zażalenie). Pozdrawiam, adw. Michał Filec