2019.10.14 godz. 21:46 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

czy mogę obawiać się konsekwencji?

Wyjaśnienie sytuacji

od 04.09.2017 do 17.09.2017 otrzymałam wynagrodzenie chorobowe, od 18.-9.2017 do 04.03.2018 otrzymałam zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego, od 05.03.2018 do 27.02.2019 otrzymałam świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego. Ponieważ moje dochody miesięczne znacznie uległy zmniejszeniu nie zrezygnowałam z pracy z tytułu umowy zlecenia/sprzątanie biura za 80 zł tygodniowo/Z uwagi na swoją "sprawność" fizyczną pracę tą w zastępstwie/sprzątanie/wykonywała moja córka..ZUS wszczął z urzędu postępowanie w sprawie weryfikacji uprawnień do zasiłków? Chcę dodać,ze moja praca jest wykonywana jednorazowo w tygodniu w sobotę lub w niedzielę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2019 12:58

W trakcie pobierania zasiłku chorobowego, a później świadczenia rehabilitacyjnego nie można wykonywać żadnej pracy, nawet tej na umowę zlecenie. Nie ma znaczenia że praca wykonywana jest raz w tygodniu czy to w sobotę czy w niedzielę .
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)