2024.01.30 godz. 17:03 Wrocław, Dolnośląskie

brak wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Od 10ego stycznia czekam na wyplate wynagrodzenia za grudzien, szef wciaz zbywa mnie i mowi ze da mi znac kiedy bedzie mial dla mnie pieniadze, ponadto od poczatku stycznia mnie ignoruje i unika, nie daje mi zlecen co skutkuje brakiem godzin i zerowym wynagrodzeniem za styczen. Umowa jest podpisana do sierpnia i nie wiem co ma mam w takiej sytuacji robic. Wiem ze szef celowo nie daje mi zlecen zeby nie musial mi placic wynagrodzenia.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 09:42

Dzień dobry, jeżeli jest Pan zatrudniony na umówię o pracę, to ilość zleceń nie powinna mieć znaczenia dla wypłaty wynagrodzenia. Jeżeli jest Pan zatrudniony na umówię zlecenie, to należałoby się zastanowić czy jest to faktyczna umowa zlecenie i w tym celu można domagać się kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Pozdrawiam, Robert Różycki